دفاع از تشیع

دفاع از مکتب تشیع و رسواسازی دشمنان اهل بیت تنها از کتب اهل سنت

دفاع از تشیع

دفاع از مکتب تشیع و رسواسازی دشمنان اهل بیت تنها از کتب اهل سنت

آخرین نظرات


تبرک پیروان ابن تیمیه به ریسمان شپش و خوردن آب غسل او برای تبرک


ابن تیمیه حرانی ، متوفای ۷۲۸ هجری قمری، یکی از تئوریسین‌های اصلی مکتب سلفی‌گری و وهابیت به شمار می‌رود که برای نخستین بار افکار باطلی را در باره توسل، تبرک، شفاعت، استغاثه، زیارت قبور، نوحه خوانی و... علنی کرد و برای تبلیغ عقائد خود کتاب نوشت.


حکومت وقت به علت خطرات وی و افکار تروریستیش، او را به زندان انداخت و او تا آخر عمر در حبس بود و در همان جا نیز جان به خزانه مالک دوزخ سپرد.


از آن جایی که زندان های آن زمان از نظر بهداشت و نظافت، وضعیت خوبی نداشتند، ابن تیمیه را چنان شپش زده بود که مردم نمی‌توانستند نزدیک جنازه او شوند؛ به همین خاطر مجبور شدند، ریسمانی را به ماده جیوه آغشته کنند و روی جنازه او بیندازند تا مردم از شر شپش‌های او در امان باشند.


پیروان ابن تیمیه، هر نوع توسل، تبرک، طلب شفاعت از اموات و ... همچنین زیارت قبور، ختم کلام الله مجید برای مردگان را شرک، بدعت و حرام دانسته و شیعیان را به خاطر اعتقاد به این موارد تکفیر می‌کنند و گمراه می‌شمارند؛ اما وقتی به سیره عملی خود آن‌ها نگاه می‌کنیم، می بینیم که خود آن ها عملاً همه این موارد را قبول دارند و در انجام آن مقید هستند.


ابن کثیر سلفی در شرح حال ابن تیمیه می‌نویسد:


وحضر نساء كثيرات بحيث حزرن بخمسة عشر ألف امرأة غير اللاتي كن علي الاسطحة وغيرهن الجميع يترحمن ويبكين عليه فيما قيل وأما الرجال فحزروا بستين ألفا إلي مائة ألف إلي أكثر من ذلك إلي مائتي ألف وشرب جماعة الماء الذي فضل من غسله واقتسم جماعة بقية السدر الذي غسل به ودفع في الخيط الذي كان فيه الزئبق الذي كان في عنقه بسبب القمل مائة وخمسون درهما وقيل إن الطاقية التي كانت علي رأسه دفع فيها خمسمائة درهما وحصل في الجنازة ضجيج وبكاء كثير وتضرع وختمت له ختمات كثيرة بالصالحية وبالبلد وتردد الناس إلي قبره أياما كثيرة ليلا ونهارا يبيتون عنده ويصبحون ورؤيت له منامات صالحة كثيرة ورثاه جماعة بقصائد جمة ... .


زنان بسیاری در [تشییع جنازه ابن تیمیه] حاضر شده بودند که حدود پانزده هزار نفر تخمین زده می‌شدند؛ البته غیر از آن هایی که بر بالای بام‌ها بودند، همه این زنان برای این تیمیه طلب رحمت می‌کردند و برایش گریه می‌کردند. اما مردان از شصت هزار نفر تا صد و یا دویست هزار نفر تخمین زده می‌شدند. عده‌ای از تشییع کنندگان از باقی مانده آب غسل ابن تیمیه خوردند و باقی مانده سدر را که با آن جنازه را شسته بودند، بین خودشان تقسیم کردند. و نیز ریسمانی را به جیوه آغشته کرده و به گردن او برای دفع شپش‌هایش انداخته بودند، به یک صد و پنجاه درهم خریدند. همچنین گفته‌اند که طاقیه (نوعی کلاه) او را که بر سرش بوده، به پانصد درهم خریدند. در تشییع جنازه گریه، زاری و ناله‌های زیادی سر داده شد و در صالحیه و شهر چندین قرآن برای او ختم کردند، مردم روزهای زیاد و شبانه روز برای زیارت قبر او می‌آمدند و در کنار قبر او بیتوته کرده و تا صبح می‌ماندند، خواب‌های خوب زیادی برای او دیدند و جماعتی در رثای او شعر سرودند.


البدایة و النهایة، تالیف ابن کثیر دمشقی، جلد ۱۶، صفحه ۲۱۰-۲۱۱همچنین ابو حفص بزاز حنبلی می‌نویسد:


قالوا : وازدحم من حضر غسله من الخاصة والعامة علي الماء المنفصل عن غسله حتي حصل لكل واحد مهم شيء قليل. ثم أخرجت جنازته فما هو إلا أن رآها الناس فأكبوا عليا من كل جانب . كل منهم يقصد التبرك بها.


گفته‌اند: کسانی که در غسل ابن تیمیه حاضر بودند چه از بزرگان و چه از عوام، برای خوردن آب غسل ابن تیمیه که از بدن او می‌ریخت، ازدحام کردند؛ تا به هر کدام از آن‌ها چیز کمی از آن آب برسد. سپس جنازه را خارج کردند، هنگامی که مردم جنازه را دیدند، خود را از هر طرف روی جنازه انداختند و هدف تمام آن‌ها تبرک به جنازه ابن تیمیه بود.


الاعلام العلیة فی مناقب ابن تیمیة، تالیف ابو حفص بزاز حنبلی، صفحه ۷۳محمد بن احمد دمشقی علاوه بر نقل مطلب ابن کثیر اضافه می‌کند که مردم دستمال‌ها و عمامه‌های خود به منظور تبرک روی جنازه او می‌انداختند و همچنین زنان و مردان، جنازه ابن تیمیه را به عنوان تبرک می‌بوسیدند و می‌نویسد:


وحضر جمع إلي القلعة فأذن لهم في الدخول وجلس جماعة قبل الغسل وقرأوا القرآن وتبركوا برؤيته وتقبيله ثم انصرفوا جماعة من النساء ففعلن مثل ذلك ثم انصرفن واقتصر علي من يغسل ويعين في غسله فلما فرغ من ذلك أخرج وقد اجتمع الناس بالقلعة والطريق إلي جامع دمشق وامتلأ الجامع وصحنه والكلاسة وباب البريد وباب الساعات إلي اللبادين والفوارة وحضرت الجنازة في الساعة الرابعة من النهار أو نحو ذلك ووضعت في الجامع والجند يحفظونها من الناس من شدة الزحام وصلي عليه أولا بالقلعة تقدم في الصلاة عليه الشيخ محمد بن تمام ثم صلي عليه بجامع دمشق عقيب صلاة الظهر وحمل من باب البريد واشتد الزحام وألقي الناس علي نعشه مناديلهم وعمائمهم للتبرك ... وحضرها نساء كثير بحيث حزرن بخمسة عشر ألفا ... .


جماعتی از مردم جلوی قلعه‌ای که ابن تیمیه در آن زندانی بود جمع شده بودند، به همه آن‌ها اجازه ورود داده شد، جماعتی از مردم قبل از غسل ابن تیمیه در آن جا نشسته بودند و قرآن می‌خواندند و به دیدن جنازه و بوسیدن او تبرک می‌کردند؛ سپس جماعتی از زنان نیز همین کار را انجام دادند (با بوسیدن و دیدن ابن تیمیه تبرک کردند) و سپس بازگشتند. خیلی زود او را غسل دادند و به یکدیگر برای این کار کمک کردند؛ بعد از پایان غسل دادن خارج شدند؛ در حالی که جماعی از مردم در قلعه و مسیر مسجد جامع دمشق جمع شده بودند و خود مسجد جامع، صحن، ایوان، دروازه برید و دروازه ساعت و ... از مردم مملو شده بود. جنازه را در ساعت چهار بعد از ظهر آوردند و در مسجد جامع گذاشتند؛ در حالی که نیروهای انتظامی جنازه را از مردم و شدت ازدحام آن ها حفاظت می‌کردند. بار دیگر در قلعه بر جنازه او نماز خواندند و شیخ محمد بن تمام بر دیگران سبقت گرفت؛ سپس در مسجد جامع و پس از نماز ظهر بر جنازه‌اش نماز خواندند و از دروازه برید او را حمل کردند؛ در حالی ازدحام زیادی شده بود، مردم بر جنازه او دستمال‌ها و عمامه‌های خود را به منظور تبرک می‌انداختند ...


العقود الدریة من مناقب شیخ الاسلام احمد بن تیمیة، تالیف محمد بن احمد دمشقی، صفحه ۲۹۱-۲۹۳بلی، پیروان ابن تیمیه به ریسمان شپش و کلاه ابن تیمیه تبرک می‌کنند؛ اما تبرک به آثار پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و خاندان پاکش را شرک می‌دانند!!!


آب غسل ابن تیمیه که از جنازه او می‌ریخت را می‌خورند؛ اما خوردن غذای نذری امام حسین علیه السلام را حرام اعلام می‌کنند.


برای زیارت ابن تیمیه از سر شب تا صبح بیتوته می‌کنند؛ اما زیارت قبر اشرف مخلوقات خداوند را شرک و بدعت می‌دانند!!!


زنان و مردانشان جنازه ابن تیمیه را به عنوان تبرک می‌بوسند؛ اما بوسیدن ضریح و مطهر پیام آور خدا و اهل بیت پاک او را بدعت و شرک می‌دانند!!! 


عمامه و دستمال‌های خود را به جنازه ابن تیمیه متبرک می‌کنند؛ اما اگر یک شیعه همین کار با ضریح رسول خدا صلی الله علیه وآله انجام دهد، او به شدت کتک زده و مشرک می‌خوانند!!!نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی