دفاع از تشیع

دفاع از مکتب تشیع و رسواسازی دشمنان اهل بیت تنها از کتب اهل سنت

دفاع از تشیع

دفاع از مکتب تشیع و رسواسازی دشمنان اهل بیت تنها از کتب اهل سنت

آخرین نظرات

۱۷ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است


مذهب زهیر بن قین رضوان الله علیه به روایت طبری عالم و مورخ بزرگ اهل سنت عمری


آیا زهیر بن قین سنی و عثمانی مسلک بود؟


این روزها متاسفانه شاهدیم که جماعت منحرفین از خط اهل بیت علیهم السلام در راستای وحدت عقیدتی و انکار روایات اهل بیت و پیامبر (صلی الله علیهم) تهمت‌های زشت و شنیعی به اهل بیت و اصحاب پاکشان می‌زنند که یکی از این تهمت‌ها، تهمت سنی و عثمانی بودن و حتی ماندن زهیر بن قین بوده اما باید گفت حتی اگر زهیر در ابتدا عثمانی بوده (که می‌گوییم نبوده و خودش بحثی جداست) ولی عثمانی نمانده و به لطف امام حسین علیه السلام مستبصر و شیعه گشته چنانچه طبری عالم متعصب عمری نیز در تاریخ طبری می‌نویسد:


قال [عزرة] يا زهير ما كنت عندنا من شيعة أهل هذا البيت إنما كنت عثمانيا قال أفلست تستدل بموقفي هذا أنى منهم ...


عزره (از اصحاب یزید) به زهیر بن قین گفت: ای زهیر، تو شیعه این خاندان (اهل بیت) نبودی و طرفدار عثمان بودی! زهیر پاسخ داد: آیا از بودنم در اینجا پی نمی ‌بری که از آنان هستم؟ (یعنی دیگر شیعه اهل بیت هستم نه پیرو عثمان)


تاریخ الطبری، جلد ۵، صفحه ۴۱۷، چاپ دار المعارفاز این کلام مشخص می شود که او حتی اگر سنی عثمانی بوده دیگر سنی عثمانی نیست و به آیین امام حسین آمده و شیعه او شده و شیعه اهل بیت شده کما اینکه به یاران علی علیه السلام شیعه علی می‌گفتند و به حسنین نیز شیعه حسن و حسین و مجموعا شیعه اهل بیت می‌گفتند؛ ضمن اینکه فرقه عثمانی از دشمنان سرسخت اهل بیت علیهم السلام بودند و و امیر المومنین علیه السلام و خاندان پاکشان را سب و لعن می‌کردند.


ضمن این که در شب عاشورا طبق همه مقاتل عرض کرد: والله دوست داشتم کشته می‌شدم، سپس دوباره زنده شده بعد کشته می‌شدم، تا جایى که هزار بار اینچنین کشته می‌شدم، تا خداوند بدین وسیله، کشته شدن را از شما و جوانان اهل بیت شما دور می‌گردانید.


مضحک است کسی که هزاران بار علاقه به فدا شدن در راه امام حسین علیه السلام را داشته باشد را عثمانی و سنی، آن هم از فرقه‌ای بدنام و مبغض اهل بیت علیهم السلام بدانیم و مطیع و شیعه اهل بیت ندانیم.


و جالب است بدانید شخصی پرمدعا ادعا کرده که زهیر همسرش را به روش سنیان طلاق داده است!


اما اینکه منحرفین می‌گویند زهیر بن قین همسرش را به فقه سنیان طلاق داده نیز اشتباه و دروغ و بهتان است.


راجع به طلاق شیعه و سنی باید گفت: شیخ محمد حسن نجفی، صاحب کتاب جواهر الکلام گفته است: صیغه طلاق به این صورت است که مرد به زنش در حالی که در طهر غیر مواقعه باشد، با حضور دو شاهد عادل از روی قصد جدی بگوید: انتِ طالق. به غیر این شکل طلاق صورت نمی‌گیرد. وی می‌افزاید: سید مرتضی در کتاب الانتصار گفته: اجماع امامیه بر این است. (محمد جواد مغنیه، الفقه علی المذاهب الخمسه، صفحه ۴۱۴، به نقل از جواهر الکلام).


اما اهل سنت سقیفه طلاق را به هر لفظ و صیغه‌ای مجاز می‌دانند حتی به صورت کنایه مثل این که مرد به زنش بگوید: برو شوهر کن، اختیارت با خودت باشد، نیز هر چه دلالت بر طلاق بکند، حتی از مالک بن انس (یکی از امامان چهارگانه اهل سنت عمری) نقل شده که: اگر مردی تصمیم بگیرد زنش را طلاق بدهد، طلاق حاصل می‌شود، اگر چه به زبان نیاورد (همان صفحه ۴۱۵).


اما اکنون ببینیم زهیر بن قین چگونه همسرش را طلاق داده: آنچه که در مقاتل آمده این است: ثم قال لامرأته: أنت طالق (وقعة الطف، صفحه ۱۶۳) در لهوف و غیره نیز به همین لفظ آمده است. همانطور که می بینید زهیر بن قین همسرش را به لفظ انت طالق طلاق داد.


و بعد آن او را به پسر عموهایش سپرد و مشخص است پسرعموهای همسر زهیر نزد او بودند و طبق مقاتل چادر و تجهیزات را جمع کرده بودند و بعد همسرش را طلاق داد و مشخص است این لفظ را درجمع گفته است و آنان را به عنوان شاهد طلاق گرفته است.


ما از جماعت منحرفین می‌خواهیم از خدا بترسند و دینشان را به دنیا نفروشند و دست از تهمت به اهل بیت و اصحابشان بردارند.


فطرت پاک آخرش حُر و زهیر می‌شود

عاقبت حسینیان ختم بخیر می‌شود


الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیر المومنین علیه السلام

 • ۰ نظر
 • ۲۸ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۵۳
 • خادم المهدی


باران خون در سال شهادت امام حسین علیه السلام در بریتانیا


یکی از وقایع پس از عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام باران خون است که در منابع بی‌شمار شیعه و سنی و حتی غیرمسلمانان نیز آمده است.


کتاب تاریخ آنگلوساکسون یکی از مهم‌ترین اسناد تاریخی است که از دوران قرون وسطی به جای مانده است. در دائرة المعارف بریتانیکا، در باره این کتاب آمده است: «‌این کتاب ابتدا به فرمان پادشاه آلفرد کبیر در حدود سال ۸۹۰ میلادی گردآوری شد، و تا اواسط قرن دوازدهم میلادی توسط نویسندگان و مورخین مختلف، وقایع سال‌های بعد به آن افزوده شد. ما فکر می‌کنیم که این کتاب به عنوان کامل‌ترین سند تاریخ بریتانیا از آغاز آن تا دوره حکمفرمایی پادشاه استفن در سال ۱۱۵۴ میلادی باشد. اگرچه این کتاب ممکن است تاریخ فراگیر و بی‌نقصی نباشد، ولی این مساله از ارزش بی‌بدیل آن در به دست آوردن تصویری روشن‌تر از تاریخ هزار سال پیش بریتانیا نمی‌کاهد».


در این کتاب در مورد وقایع سال ۶۸۵ میلادی که همزمان با سال ۶۱ هجری قمری و شهادت امام حسین علیه السلام و اهل بیت و اصحاب بزرگوارش هست نوشته شده:


In this year in Britain it rained blood, and milk and butter were turned into blood.


در این سال در بریتانیا باران خون بارید، و شیر و لبنیات به خون تبدیل شد.


The Anglo-Saxon Chronicle, Page 28السلام علیک یا ابا عبد الله وعلی ارواح التی حلت بفنائک

 • ۰ نظر
 • ۲۷ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۴۳
 • خادم المهدی


ابو الطفیل صحابی و خبر دادن از شهادت امام حسین علیه السلام


هیثمی عالم بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:


وَعَنْ أَبِی الطُّفَیْلِ قَالَ: «اسْتَأْذَنَ مَلَکُ الْقَطْرِ أَنْ یُسَلِّمَ عَلَى النَّبِیِّ - صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ - فِی بَیْتِ أُمِّ سَلَمَةَ، فَقَالَ: " لَا یَدْخُلْ عَلَیْنَا أَحَدٌ ". فَجَاءَ الْحُسَیْنُ بْنُ عَلِیٍّ - رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمَا - فَدَخَلَ، فَقَالَتْ أُمُّ سَلَمَةَ: هُوَ الْحُسَیْنُ، فَقَالَ النَّبِیُّ - صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ -: " دَعِیهِ ". فَجَعَلَ یَعْلُو رَقَبَةَ النَّبِیِّ - صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ - وَیَعْبَثُ بِهِ، وَالْمَلَکُ یَنْظُرُ، فَقَالَ الْمَلَکُ: أَتُحِبُّهُ یَا مُحَمَّدُ؟ قَالَ:  إِی وَاللَّهِ إِنِّی لَأُحِبُّهُ. قَالَ: أَمَا إِنَّ أَمَّتَکَ سَتَقْتُلُهُ، وَإِنْ شِئْتَ أَرَیْتُکَ الْمَکَانَ. فَقَالَ بِیَدِهِ فَتَنَاوَلَ کَفًّا مِنْ تُرَابٍ، فَأَخَذَتْ أُمُّ سَلَمَةَ التُّرَابَ فَصَرَّتْهُ فِی خِمَارِهَا، فَکَانُوا یَرَوْنَ أَنَّ ذَلِکَ التُّرَابَ مِنْ کَرْبَلَاءَ.


ابو الطفیل رضوان الله علیه (از صحابه رسول خدا صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علیه السلام) نقل کرده است که فرشته باران اجازه خواست تا بر پیامبر (صلی الله علیه و آله) در خانه ام سلمة سلام کند. پیامبر گفت کسی بر ما وارد نشود. حسین بن علی (علیهما السلام) آمد و وارد شد. ام سلمه گفت او حسین است. پیامبر گفت: او را رها کن. حسین بن علی از گردن پیامبر بالا رفت و بازی کرد و فرشته نگاه می‌کرد. فرشته گفت: ای محمد آیا او را دوست داری؟ پیامبر گفت: آری به خدا سوگند او را بسیار دوست دارم. فرشته گفت: اما امت تو او را خواهند کشت و اگر بخواهی مکان کشته شدن او را به تو نشان می‌دهم. پس مقداری از خاک را برداشت (خاک کربلا) و ام سلمه آن خاک را گرفت و آن را در روسری‌اش گذاشت. آن خاک را از کربلا می‌دانستند.


هیثمی در ادامه می‌نویسد:


رَوَاهُ الطَّبَرَانِیُّ، وَإِسْنَادُهُ حَسَنٌ.


این حدیث را طبرانی روایت کرده و سند آن حسن (نیکو) است.


مجمع الزوائد و منبع الفوائد، تألیف هیثمی، جلد ۹، صفحه ۱۹۰، چاپ دار الکتاب العربینکته: ما هر چه در کتب طبرانی گشتیم این روایت را نیافتیم!!! چه بسا دستان امانت‌دار اهل سنت عمری که در اصل دوستداران و طرفداران بنی امیه هستند آن را حذف کرده باشد! اما مهم آن است که هیثمی آن را نقل کرده و حسن می‌داند.

 • ۰ نظر
 • ۲۵ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۴۹
 • خادم المهدی


فضائل امیر المومنین علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله


سلیمان قندوزی حنفی از علمای اهل سنت عمری روایت کرده است:


و عن ياسر الخادم، عن علي الرضا، عن أبيه، عن آبائه، عن رسول اللّه صلّى اللّه عليه و آله و سلّم قال: يا علي أنت حجة اللّه، و أنت باب اللّه، و أنت الطريق الى اللّه، و أنت النبأ العظيم، و أنت الصراط المستقيم، و أنت المثل الأعلى، و أنت إمام المسلمين، و أمير المؤمنين، و خير الوصيين، و سيد الصديقين. يا علي أنت الفاروق الأعظم، و أنت الصديق الأكبر، و إن حزبك حزبي و حزبي حزب اللّه، و إنّ حزب أعدائك حزب الشيطان.


رسول خدا (صلی الله علیه و آله) به حضرت امام امیر المومنین علی بن ابی طالب (علیهما السلام) فرمودند: يا علی، تو حجت خدا هستی و تو باب (تقرب) به خدا هستی و تو راه به سوى خدا هستی و تو آن خبر عظیم هستی و تو صراط مستقیم حق هستی و تو مثل اعلای الهی هستی. یا علی، تو امام مسلمین و امير المومنین و بهترین وصیین و اشرف صدیقین هستی. یا علی تو فاروق اعظم (جدا کننده حق از باطل) هستی و تو صدیق اکبر هستی. یا علی حزب تو حزب من است و حزب من حزب خدا است و حزب دشمنان تو حزب شیطان است.


ینابیع المودة، تألیف قندوزی حنفی، جلد ۳، صفحه ۴۰۲، چاپ دار الاسوة


 • ۰ نظر
 • ۲۴ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۳۶
 • خادم المهدی


اعتراف تفتازانی به نزول آیه ولایت در شأن امیر المومنین علیه السلام پس از خاتم بخشی در رکوع نماز


تفتازانی عالم بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:


إِنَّما وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَ يُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ هُمْ راكِعُونَ‌» نزلت باتفاق المفسرين في علي بن أبي طالب (رضي اللّه عنه) حين أعطى السائل خاتمه و هو راكع في صلاته.


آیه «ولی شما فقط خدا، پیامبر و مومنانی هستند که نماز را به پا داشته، در رکوع زکات می‌دهند.» به اتفاق مفسرین، در حق علی بن ابی طالب (علیهما السلام) بعد از آن که در حال رکوع نماز به سائل انگشتر داد، نازل شده است.


شرح المقاصد، تألیف تفتازانی، جلد ۵، صفحه ۲۷۰


 • ۰ نظر
 • ۲۳ شهریور ۹۷ ، ۰۱:۰۵
 • خادم المهدی